راهنمای عضویت و ثبت داوری در Publons

Publons معتبرترین سرویس داوری مقالات علمی بین المللی است که به محققان امکان می دهد داوری های انجام شده خود را در سطح بین المللی معرفی و ضمن درج آنها ردیابی و به رسمیت شناخته گردد. بدین وسیله پس از ثبت داوری های خود در سامانه Publons،  تعداد داوری ها به تفکیک نام نشریات در سامانه Publons ثبت و نمایش داده می شود. همچنین این اطلاعات به نشریات این امکان را می دهد تا برای داوری مقالات خود، مناسبترین داور را انتخاب کنند.

لذا مقالات شما، ارجاعات مقالات شما، داوری های شما و دیگر تحقیقات علمی شما می­تواند در سامانه Publons متمرکز و موجب ارتقای علمی و دانشگاهی شما در سطوح بین المللی گردد.

برای ثبت سابقه داوری ها در وب سایت نیاز به یک اکانت Publons است. برای ساخت این اکانت باید به ترتیب زیر عمل کرد:

1- ثبت نام در پابلونز:

ابتدا وارد سایت زیر شوید و بر روی دکمه Register یا Create a Publons profile کلیک کنید و اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید.

 https://publons.com/

بعد از ثبت نام، ایمیل تاییدی برای شما ارسال خواهد شد. لازم است بر روی لینک click here to activate   کلیک کنید تا اکانت شما فعال شود. س

توجه داشته باشید در صورتی که دارای اکانت WOS یا Endnote هستید نیازی به ثبت نام در Publons نیست بلکه میتوانید با همان اطلاعات وارد شوید. همچنین میتوانید از اکانت فیسبوک، گوگل، لینکدین، وی چت نیز استفاده کنید.

2- ارسال داوری

درصورتی که داوری مجله ای را انجام میدهید که دارای اکانت در  Publons است، پس از انجام داوری سوال می شود که «آیا تمایل دارید که داوری شما به صورت خودکار به Publons ارسال گردد؟»در صورت تایید، داوری انجام شده به صورت اتوماتیک به سامانه Publons منتقل و اضافه می گردد. اما اگر مجله چنین امکانی را نداشته باشد میتوانید به راحتی ایمیل تشکر نشریه را که بابت انجام داوری به شما ارسال شده است، را به آدرس reviews@publons.com   فوروارد کنید.  بعد از بررسی توسط Publons این داوری به تعداد داوری­ های تایید شده شما در سامانه  Publons اضافه می­گردد.

توجه داشته باشید زبان ایمیل ارسالی توسط مجله مهم نیست و نیازی به ترجمه نمی باشد.

بدیهی است هر گونه فعالیت داوری شما در Publons موجب ارتقاء علمی و شناخت شما در سطح جامعه جهانی خواهد گردید.